عکاسی صنعتی از تجهیزات پزشکی

عکاسی صنعتی از تجهیزات پزشکی بسته به جنس مورد نظر تعریف می گردد. برخی از لوازم تجهیزات پزشکی پیچیدگی بیشتری دارند و از این جهت نمایش تک به تک ویژگی های آنها مهارتی می طلبد که تنها یک عکاس حرفه ای و مجرب می تواند با رعایت کیفیت و نورپردازی ویژه، تمامی ویژگی های منحصر به فرد کالا را در عکس به تصویر بکشد. زاویه عکاسی از تجهیزات پزشکی بسیار اهمیت دارد زیرا نمایش کارکرد تجهیزات به گونه ای که بیننده به راحتی آن را درک نماید، بستگی به مهارت عکاس دارد.

عکاسی صنعتی از تجهیزات پزشکی چنانچه از جنس شیشه باشند می بایست شکست های شیشه و انحنای آن به خوبی قابل مشاهده باشد. یکی دیگر از مواردی که در عکاسی از شیشه باید به آن دقت نمود این است که رنگ جسم مورد نظر است که می بایست کاملا همرنگ خود آن شود. برای مطابقت رنگ عکس جسم با رنگ واقعی آن، به فاصله منبع نور از سوژه می بایست دقت نمود. به هنگام عکاسی از لوازم پزشکی جنس سطح روی تجهیزات به دو دسته براق یا مات تقسیم می گردد. چنانچه جنس سطح کالای مورد نظر براق باشد نور را نباید مستقیم تاباند و باید عکاس دقت نماید تا تصویر لوازمی دیگر بر سطح جسم انعکاس نیابد. از دیگر نکاتی که در مورد جنس براق مانند استیل وجود دارد این است که به دلیل انعکاس نور از سطح آن، کوچکترین خط یا خش و حتی پرز بر روی آن کاملا نمایان می گردد. از این رو می بایست قبل از عکاسی از این گونه اجسام، کاملا آن را تمیز و پاکیزه نمایید. بهتر است برای نمونه کالایی که برای عکسبرداری انتخاب می نمایید هیچگونه خط و خشی بر روی آن نباشد.

به هنگام عکاسی صنعتی از تجهیزات پزشکی چنانچه لوازم مورد نظر پلاستیکی باشند نورپردازی آن بسیار راحت تر انجام می گیرد چرا که رفلکس نور ندارد. عکسبرداری از این گونه لوازم بهتر است در استدیو انجام گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *