عکاسی هوایی | تصویر برداری هوایی

برای عکاسی هوایی خود، آتلیه عکاسی مدرن طرح با پرنده هایی مانند هلی شات، عکس ها و فیلمبرداری مورد نظرتان را تا ارتفاع ۸۰ کیلومتری را پوشش می دهد. از این تجهیزات موجود می توانید برای ساخت تیزر تبلیغاتی خود بهره بگیرید که در تبلیغات نقش بسیار موثری را ایفا می نماید. عکاسی هوایی در هر نوعی که انجام شود، نکات قابل توجه مربوط به خود را دارد. عکاسی هوایی به ویژه در مکان هایی که امکان انتقال نیروی انسانی به آنجا وجود ندارد، کاربرد ویژه ای دارد. از عکاسی هوایی برای پروژه های معماری، کارخانه ها و روند تولیدی یک محصول، نیروگاه ها،بنادر و معادن، امدادرسانی و غیره استفاده می گردد.

تصویربرداری هوایی چیست ؟

تصویربرداری هوایی یک تکنیک عکاسی یا تصویر برداری می باشد که این امکان را به شما می دهد تا بتوانید از ارتفاع و زاویه های مختلف تصویربرداری کنید. عکس های هوایی می تواند عکس هایی واقعی از فضای کار یا ماشین آلات و حتی در جاده سازی باشد. تصویربرداری هوایی صنعتی این امکان را به شما می دهد تا بتوانید از محیط کاری یا خط تولید عکس و فیلم تهیه نمایید.

تصویر برداری هوایی به عکسبرداری یا فیلمبرداری توسط هواپیمای با سرنشین و یا بدون سرنشین اطلاق می گردد. نماهای هوایی می توانند با تجهیزات مانند بالگرد، تلسکوپ، بالن ها، موشک، چتر نجات، هواپیما و هلیکوپتر های کنترل از راه دور در سایز کوچک مانند هلی شات، پرنده های کنترل از راه دور مانند پهپاد تصویربرداری شوند.

جهت فیلمبرداری هوایی به طور معمول از تکنیک نگاتیو که یکی از دقیق ترین و دشوار ترین تکنیک ها می باشد، استفاده می گردد. البته امروزه با پیشرفت تکنولوژی در دوربین ها و کارآمدی آنها، در تصویربرداری با هلی شات، بیشتر از دوربین دیجیتالی بهره گرفته می شود. در این مجموعه تصویربرداری هوایی چه در حالت عکسبرداری و چه به صورت فیلمبرداری، در حوزه های نظامی، پژوهشی و تحقیقاتی، نیروگاه ها و پالایش گاه ها، بنادر و معادن، امداد رسانی، ساخت تیزر تبلیغاتی، نقشه های هوایی و پروژه های عمرانی و دیگر موارد از این قبیل را با ربات های عمود پرواز مانند هلی شات و پرنده های بدون سرنشین قابل ارائه می باشد. از دیگر کاربردهایی که در نمایه های تصویری مورد درخواست فراوانی قرار می گیرد و سابق بر این بسیار مورد استفاده بوده است، عکسبرداری هوایی، پانوراما و حالت عادی آن می باشد.

پرواز یکی از آرزوهای دیرینه ی هر انسانی می باشد زیرا که نتوانسته است در هر لحظه و هر مکان که بخواهد از ارتفاع زیاد به منظره ای تماشا کند. تصویربرداری هوایی جلوه ی بسیار خیره کننده و کمیابی است که مخاطب هر جا و در هر زمانی نمیتواند به آن دسترسی داشته باشد. علی رغم این تمایل ذاتی بشر، برای آگاهی و بررسی مسائل کاری و علمی-پژوهشی نیاز مبرم به این شیوه تصویربرداری به طور روز افزون در حال افزایش می باشد. کاربرد تصویربرداری هوایی در حیطه بازاریابی و تبلیغاتی بی اندازه نقش موثری در جذب مخاطب می گذارد، به ویژه ساخت تیزر تبلیغاتی و عکسبرداری هوایی در جلوه ی سایت، کاتالوگ و بروشور، پوستر، بیل بورد تبلیغاتی و ارائه آن در نمایشگاه ها یا آگهی های بازرگانی رسانه ها و موارد از این دست برای افزایش تعداد مشتریان و بالطبع فروش شما غوغا خواهد کرد. یکی دیگر از موارد کاربردی مهم تصویربرداری هوایی فرستادن هلی شات به مناطقی است که امکان انتقال نیرو به آن مکان وجود ندارد و بسیار خطرناک می باشد. مجموعه طرح گندم با سابقه ای درخشان در حیطه تصویربرداری هوایی، مجوز هر گونه سوژه ای که در جهت عکسبرداری و فیلمبرداری هوایی با هر ارتفاع که مد نظرتان باشد را میتواند بگیرد و با کادری مجرب و تجهیزات پیشرفته جلوه بصری بی نظیری از سوژه مورد نظرتان خلق کند. از انواع دوربین هایی که می توان به پرنده هایی مانند هلی شات نصب کرد، می توان به ARRIFLEX 535 و ARRIFLEX 235 اشاره کرد. نخستین نکته ای که می بایست حین انجام کار به آن دقت گردد، قاب تصویر مورد نظر و دوربین نصب شده بر روی هلی شات است که می بایست هیچگونه ارتعاش و لرزش به هنگام پرواز نداشته باشد. یکی از نکات مهم دیگر حین اجرای کار، اجرای منظم و هماهنگ حرکت دوربین ها به صورت چرخش در راستای عمود، چرخش پیرامون حول راستای طولی، چرخش حول محور عرضی با رعایت استاندارد های تصویر می باشد که الزاما باید رعایت گردد. یکی از عواملی که به کیفیت تصویر کمک شایانی می نماید، صافی های تصحیح نور(Light – Balancing Filter) می باشد که بسیار پر کاربرد است. این صافی با هاله ای از نور عناب یا آبی رنگ تغییرات کمی را در نور ساطع شده از سوژه پدید می آورد که منجر می شود با مشخصات فیلم خام، سازگار شود. یکی از مزیت های استفاده از صافی تصحیح نور این است که منابع گوناگون نوری با دماهای متفاوت که در بسیاری از فضاهای عکسبرداری با آن مواجه می شویم را با تنظیمات قابل استفاده می کند.