عکاسی صنعتی از لوازم اداری
عکاسی صنعتی از لوازم اداری
بهمن ۷, ۱۳۹۶
عکاسی صنعتی از تجهیزات پزشکی
عکاسی صنعتی از تجهیزات پزشکی
بهمن ۷, ۱۳۹۶
نمایش همه
عکاسی صنعتی از شیشه و بلور

عکاسی صنعتی از شیشه و بلور

عکاسی صنعتی از شیشه و بلور

عکاسی صنعتی از شیشه و بلور یکی از متنوع ترین سوژه های عکاسی به شمار می رود. همان طور که می دانید نور از اجسامی مانند بلور و شیشه عبور می کند. بلور از شیشه شفاف تر است از این رو زاویه ی منحصر به فرد خود را در عکاسی دارد. در عکاسی صنعتی از بلور و شیشه از سبک بک لایت استفاده می گردد. اولین تکنیک برای عکاسی از این اجسام استفاده از نور پس زمینه با بکارگیری نور چادر یا میز می باشد. دومین تکنیکی که در عکاسی از شیشه یا بلور استفاده می شود این است که برای نرم کردن نور از لایت باکس استفاده می گردد. انعکاس نور زمانی اتفاق می افتد که نور از طریق جسمی با چگالی بیشتر عبور کند.

یکی از مهمترین مواردی که در عکاسی صنعتی از شیشه و بلور می بایست رعایت نمود این است که دمای نورهای مورد استفاده در نورپردازی یکسان باشد زیرا در این حالت است که خروجی عکس کیفیت بالایی خواهد داشت. برای جلوه ی بیشتر در تصویر به هنگام عکاسی از شیشه یا بلور می توانید نور پردازی را به گونه ای انجام دهید تا شکاف و هاله نوری از قسمتی به بیرون از جسم وارد شود که نمایی زیبا از بلور ایجاد می نماید. دقت نمایید در انجام این تکنیک اغراق نکنید تا بیننده از واقعیت فاصله بگیرد.

عکاسی از بلور یا شیشه به رنگ های مختلف در نورپردازی و طرز عکاسی تفاوت ایجاد می نماید. می بایست خاطر نشان کرد یکی از مهمترین فنون در نورپردازی این است که چنانچه منبع نور به سوژه نزدیک تر باشد، رنگ جسم روشن تر می شود و اگر دورتر و متمایل تر نور تابیده شود، رنگ جسم تیره تر از آن چیزی که هست نشان داده می شود. از این رو تاکید می گردد فاصله منبع نور از جسم به گونه ای باشد که حتی یک درجه رنگ عکس سوژه با رنگ واقعی آن تفاوت پیدا نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان دکمه اجرایی