عکاسی صنعتی از ابزار آلات سبک و سنگین
عکاسی صنعتی از ابزار آلات سبک و سنگین
دی ۲۱, ۱۳۹۶
عکاسی صنعتی از دارو
عکاسی صنعتی از دارو ها
دی ۲۱, ۱۳۹۶
نمایش همه
عکاسی صنعتی از اشیاء براق

عکاسی صنعتی از اشیاء براق

عکاسی صنعتی از اشیاء براق

در عکاسی صنعتی از اشیاء براق به دلیل رفلکس نوری که اجسام از سطح خود دارند، به هنگام نورپردازی و یافتن زوایای مناسب آن می بایست مهارت خاصی داشت و به گونه ای عکسبرداری انجام گیرد که انعکاس نور از سطح آن به گونه ای نباشد که در قسمتی از تصویر درخشش ایجاد شود. عکاسی از اشیاء براق مانند جواهر آلات و سنگ های قیمتی براق، پلاستیک براق، فلز یا استیل ، شیشه ها و بلور و انواع جنس های دیگر که در دسته ی اشیاء براق قرار می گیرند، با توجه به جنس سطح مورد نظر زوایا و نورپردازی متفاوت را می بایست اعمال نمود تا سوژه مورد نظر همان گونه که در واقعیت مشاهده می شود، نمایان شود.

عکاسی صنعتی از اشیاء براق مانند شیشه و بلور با سبک نورپردازی بک لایت انجام می گیرد. عکاسی از بلور و شیشه مهارت عکاسی حرفه ای را می طلبد که توانایی نمایش شکست ها و زوایا و انحنای شیشه و فرم زیبای آن را به خوبی به تصویر می کشد. عکس می بایست به گونه ای باشد که فرد با تماشای کالای واقعی خرسند شود که دقیقا شبیه همان تصویری است که در عکس آن را مشاهده نموده است. یکی دیگر از مواردی که در عکاسی از بلور و شیشه می بایست به آن دقت نمود این است که جنس بلور نسبت به شیشه شفاف تر است و اینکه بلور زاویه منحصر به فرد خود را دارد.

در عکاسی از اشیاء براق رنگ روشن نباید نور به صورت مستقیم بتابد تا شدت بازتاب تندی در تصویر ایجاد نماید، از این رو جهت نورپردازی از تلطیف کننده های نور استفاده می نماییم و نور را مایل می تابانیم تا انعکاس متمایلی ایجاد شود و کیفیت متناسبی از عکس ارائه گردد. به هنگام عکاسی از اشیاء براق تیره مانند استیل به دلیل آشکار سازی تصاویر اجسام پشت صحنه، بسیار می بایست دقت نمود تا تجهیزات را به گونه ای قرار داد و زاویه را به گونه ای تنظیم کرد تا تصویر هیچ لوازم یا شخصی بر روی جنس استیل نیفتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان دکمه اجرایی