عکاسی صنعتی از لوازم آرایشی و بهداشتی
عکاسی صنعتی از لوازم آرایشی و بهداشتی
دی ۲۴, ۱۳۹۶
عکاسی صنعتی از آزمایشگاه
عکاسی صنعتی از آزمایشگاه ها
دی ۲۴, ۱۳۹۶
نمایش همه
عکاسی صنعتی از ماشین آلات

عکاسی صنعتی از ماشین آلات

عکاسی صنعتی از ماشین آلات

عکاسی صنعتی از ماشین آلات بسته به مکان قرار گیری آنها به دو دسته مجزا تقسیم می گردند. اولین دسته عکاسی از ماشین آلات و دستگاه ها در آزمایشگاه ها و فضاهای بسته تعریف می گردند. عکاسی از ماشین آلات در فضاهای بسته به دلیل عدم وجود نور خورشید بسیار راحت تر انجام می گیرد. چرا که نور خورشید چنانچه توسط نور گیر ها وارد فضا شوند، موجب می گردد که درخشش یا نقطه های تاریک و یا زرد رنگ درون تصویر به وجود آیند که مسلما کیفیت دلخواه ما را ایجاد نمیکند. بدین صورت نورپردازی و بالانس نور در محیط های کاملا بسته بسیار راحت تر انجام می گیرد.

دومین دسته عکاسی صنعتی از دستگاه ها در فضاهای کاملا باز یا نیمه باز انجام می گیرند. در فضاهای کاملا باز که دستگاه یا ماشین مورد نظر در معرض نور خورشید می باشد، از همان نور طبیعی استفاده می نماییم. چنانچه در سوله های کارخانه یا کارگاه ها عکسبرداری انجام گیرد، نور گیر های متفاوتی وجود دارد که منجر می گردد، روشنایی آن فضا تامین گردد که عکاسی در همچین فضایی منجر می گردد داخل عکس لکه های سفید یا نقطه های تاریک ایجاد گردد که موجب کاهش کیفیت عکس می گردد. از این رو دو راه برای عکسبرداری از ماشین آلات و دستگاه ها در این فضا وجود دارد. شیوه اول بدین صورت است که در شب عکسبرداری انجام گیرد و نورپردازی مصنوعی در فضای صنعتی ایجاد گردد. دومین حالت بدین صورت است که در روز، با بکارگیری تکنیک ها و مهارت هایی مانند حرکت شاتر در زوایای متفاوت و جلوگیری از نورهای مستقیم وارد شده از نور گیر های موجود بر روی سوژه می توان شدت کنتراست نور محیط را متعادل نمود و کیفیت متناسبی ایجاد نمود.

رعایت نکات ایمنی و تجهیزات حفاظت فردی مخصوصا برای اپراتور ها به هنگام عکسبرداری از دستگاه ها از الزاماتی است که می بایست رعایت گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان دکمه اجرایی