عکاسی صنعتی از جواهرات
عکاسی صنعتی از جواهر آلات
دی ۲۱, ۱۳۹۶
عکاسی صنعتی از لوازم آرایشی و بهداشتی
عکاسی صنعتی از لوازم آرایشی و بهداشتی
دی ۲۴, ۱۳۹۶
نمایش همه
عکاسی صنعتی از خط تولید

عکاسی صنعتی از خط تولید

عکاسی صنعتی از خط تولید

عکاسی صنعتی از خط تولید از صنف های مختلف مانند انواع آزمایشگاه ها و انواع کارخانه ها انجام می گیرد. تفاوت رایجی که میان عکاسی صنعتی از خط تولید آزمایشگاه ها و کارخانه ها مشهود است، تفاوت در نورپردازی و تنظیم شدت کنتراست نور محیط است. اکثر آزمایشگاه ها فضایی کاملا بسته دارند و دسترسی به نور خورشید ندارند و روشنایی خود را از طریق برق تامین می نمایند. از این رو عکاسی صنعتی از خط تولید آزمایشگاه ها نورپردازی راحت تری نسبت به کارخانه ها دارا می باشند.

یکی از مهمترین نکاتی که در عکاسی صنعتی از خط تولید می بایست در نظر گرفته شود، حالت خطی و افقی بودن خط تولید می باشد. جهت حاصل شدن این خروجی در عکس می بایست از سه پایه عکاسی استفاده شود. مهمترین نکته ایمنی که در عکاسی صنعتی از خط تولید کارخانه ها یا آزمایشگاه ها می بایست رعایت گردد این است که اپراتور یا کارگرانی با دستگاه های خط تولید در حال کار کردن هستند، الزاما باید کلاه ایمنی، عینک، دستکش، کفش ایمنی، لباس مخصوص به نوع کار، گوش گیر و مواردی از این قبیل را با توجه به دستگاه ها و شرایط موجود بر تن داشته باشند.

در عکاسی صنعتی از خط تولید کارخانه ها بهتر است از روز قبل عکاسی، فضای صنعتی را بازدید نمایید و به طور امتحانی از ماشین آلات یا خط تولید مورد نظر عکسبرداری نمایید و تفاوت شدت نور در قسمت های مختلف تصویر را شناسایی نمایید تا برای روز اصلی عکسبرداری و حذف نورهای اضافی آمادگی لازم را داشته باشید. در کارخانه ها به دلیل وجود حرارت های متفاوت نورهای مختلف، کیفیت تصویر تحت تاثیر عوامل زیادی قرار می گیرد و تیم عکاسی تا جایی که می تواند می بایست از نورهای مزاحم و ایجاد حرارت های مختلف نور جلوگیری نماید تا کیفیت بهتری در عکس مشاهده نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان دکمه اجرایی