عکاسی صنعتی از الیاف پارچه ای
عکاسی صنعتی از الیاف پارچه ای
دی ۲۱, ۱۳۹۶
عکاسی صنعتی از اشیاء براق
عکاسی صنعتی از اشیاء براق
دی ۲۱, ۱۳۹۶
نمایش همه
عکاسی صنعتی از ابزار آلات سبک و سنگین

عکاسی صنعتی از ابزار آلات سبک و سنگین

عکاسی صنعتی از ابزار آلات سبک و سنگین

عکاسی صنعتی از ابزار آلات سبک و سنگین بسته به قابلیت حمل و نقل و انتقال آن به استودیو دسته بندی می شوند. عکاسی از ابزار آلات سبک چنانچه حجم زیادی داشته باشند و یا به هنگام حمل آسیب پذیر باشند در همان فضایی که کالا قرار دارد، عکسبرداری انجام می گیرد. ولی اگر ابزار آلات سبک قابل حمل باشند و در حمل و نقل آسیب پذیر نباشند، بهتر است در آتلیه عکاسی از آن عکسبرداری شود چرا که تجهیزات بیشتری برای نورپردازی متناسب با کالا وجود دارد. از جمله ی این تجهیزات می توان به خیمه نور، انواع سافت باکس، زنبوری، چتر و موارد از این دست اشاره نمود.

عکاسی صنعتی از ابزار آلات سنگین معمولا به دلیل عدم جا به جایی و انتقال در همان فضایی که قرار دارند، عکسبرداری خواهند شد. از این جهت می بایست تجهیزات نورپردازی را به همراه خود به آنجا ببرید و نورپردازی مصنوعی انجام دهید تا شدت نورهای متفاوت و وجود نورهای مزاحم در محیط موجب بی کیفیتی، تیرگی و یا رنگی شدن عکس نشوند. معمولا در فضا هایی که که قرار است عکسبرداری انجام گردد، نورهای خورشید از میان پنجره ها یا نور گیر ها تفاوت شدت نور قابل ملاحظه ای در قسمت های مختلفی از فضا ایجاد می نماید و این موضوع منجر می گردد به هنگام عکسبرداری، تیرگی یا رنگی شدن یا درخشش بیش از حد بر روی عکس نمایان گردد.

بطور کلی عکاسی صنعتی از ابزار آلات سنگین یا سبک فرقی در نورپردازی و عکسبرداری ندارند، چرا که جنس سطح آنها و رنگ و انحنای موجود بر روی سطح آنها بیشتر در عکاسی اهمیت دارد. چنانچه سطح جسم فلز یا استیل باشد، رفلکس نور بیشتری نسبت به سطح مات دارد و در نورپردازی می بایست دقت نمود تا درخشندگی مضاعف ایجاد نگردد و تصویر تجهیزات عکسبرداری بر روی جنس استیل نیفتد. از آنجا که سطح صیقلی همه چیز را به خوبی نشان می دهد بهتر است سطح جسم مورد نظر عاری از هرگونه خط و خش و پرز باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان دکمه اجرایی